Искршен штаб на СДСМ во Бутел

by fokus 10:04
10:04

Изминатата ноќ бил искршен изборен штаб на СДСМ во општината Буел, поточно во местото Расадник.

Штабот бил во функција на предизборната кампања на кандидатот за Бутел, Велимир Смилевски и на советничката листа од оваа коалиција.

- Advertising -

Полицијата врши увид, а сторителите се засега непознати.

Поврзани новости