Исчезна 15-годишно девојче

by fokus 13:11
13:11

Петнаесетгодишно девојче, штитеничка на СОС Детско Село, синоќа избегала во непознат правец.

-Вчера во 03.45 часот во Полициската станица Гази Баба, М.М. (52) од Св.Николе (старател) пријавила дека на претходниот ден во 19.45 часот од СОС Детско Село во непознат правец заминало 15-годишно девојче.

- Advertisements -

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информираат од МВР.

Поврзани новости