Инџиково денеска без вода

by fokus

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат за прекин на водоснабдувањето во село Инџиково.

„На ден 01.12.2018г, поради уличен дефект ф-100мм на ул.Маџари 2 бр.42, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од с.Инџиково од 09:00ч до завршување“, соопштија од таму.

Поврзани новости