Им тргна со пасошите: Еве како би можел да изгледа новиот!

by Фокус

Предлогот за нов грб на Македонија секако ќе донесе промени и на личните документи. Прва фотошоп илустрација која се појави на фејсбук во однос на ликот на новиот пасош осамна на фб страната на Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.

Таа на својот фејсбук профил објави фотошоп илустрација како може да личи новиот пасош.

Новиот грб на Република Македонија, доколку се изгласа, ќе биде со црвен лав на златно жолта основа.

 

 

Поврзани новости