ИК одлучи, ВМРО-ДПМНЕ ќе дејствува со една пратеничка група

by fokus

ВМРО-ДПМНЕ во Собранието ќе дејствува со една пратеничка група, одлучил Извршниот комитет на партијата, објави порталот СДК. Другите пратенички групи ќе се расформираат. Детали од партијата најавија за утре.

Извршниот Комитет на партијата вечерва донел одлука нов координатор на пратеничката група да биде пратеникот Никола Мицевски од Штип.

Поврзани новости