(ВИДЕО) Инвеститор на срушен комплекс во Турција фатен при бегство

by Фокус

Сопственикот на Renaissance Residence, станбен комплекс уништен од земјотресот во провинцијата Хатај во југоисточна Турција, бил приведен на аеродромот во Истанбул додека се обидувал да ја напушти земјата.

Мехмет Јасар Чошкун бил запрен на аеродромот Сабиха Ѓокчен во обид да отпатува за Црна Гора, јави турската агенција Анадолија.

Поврзани новости