Ибраимовски ја напушта министерската функција, ќе биде пратеник

by fokus 11:06
11:06

Министерот без ресор Самка Ибраимовски задолжен за имплементација на Стратегијата за подобрување на состојбата на Ромите во Македонија, ќе ја напушти министерската функција и ќе биде пратник во Собранието, соопштија од неговиот кабинет.

Ибраимовски денеска ќе потпише изјава во ДИК дека го прифаќа пратеничкото место.

- Advertisements -

На последните парламентарни избори Самка Ибраимовски беше на кандидатската листа на СДСМ и коалицијата во петтата Изборна единица.

Поврзани новости