И во Париз откриен новиот вид на корона вирус

by Fokus 09:54
09:54

Генералниот директор на болничкиот систем во Париз, Мартин Хирш, утрово во интервју за телевизијата Франс 2 потврди дека во Париз е откриен нов вид на корона вирусот.

Претходно, министерот за здравство на Франција, Оливие Веран, во изјава за РТЛ наведе дека досега е потврдено присуство на новиот вид на корона вирус во 10 случаи

- Advertisements -

Поврзани новости