И Спасовски на распит кај Зврлевски

by fokus 12:59
12:59

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, според најавите, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, објави телевизија 24.

Наводните сомненија за лажирање на финансиските извештаи  и начинот на финансирањето на партијата, се предмет на истрага.

Во петокот во ОЈО на распит беше и лидерот на СДСМ, Зоран Заев кој изјави дека Јавното обвинителство отвора контра истрага на секоја нова истрага на Специјалното јавно обвинителство  и дека ќе се докаже невиноста.

Поврзани новости