И Јанкулоска го осуди бегството на Груевски

by fokus 22:47
22:47

По Миле Јанакиески и екс-министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска за ТВ21 вели дека го осудува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски.

„Се наоѓам во Македонија и на крај памет не ми паднало да заминам било каде“, рече Гордана Јанкуловска за ТВ21.

- Advertisements -

Поврзани новости