Јанева: Ако Заев ми се јави за некој случај, ќе му речам дека тоа не е негова работа

by fokus

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во вечерашното гостување на телевизија 1ТВ на прашањето што ќе направи ако и се јави премиерот Зоран Заев и и рече да го отфрли обвинението против Орце Камчев, таа одговори дека ќе му рече дека тоа не е негова работа.

-Ако Заев ми се јави за некој случај, ќе му речам дека тоа не е негова работа, како што би му рекла и на кој било што би ми се јавил, одговори Јанева.

Поврзани новости