Хилари Клинтон: на обичните Американци им треба шампион!

by Фокус

Поранешниот американски државен секретар Хилари Клинтон официјално објави кандидатура за претседателските избори во 2016 година.

– На обичните Американци им треба шампион. Сакам да бидам таков шампион, нагласи Клинтон во двеминутна видео-порака.

Ако биде избрана ќе биде прва жена претседател на САД.

 

Поврзани новости