Хан: Интеграцијата на Западен Балкан во ЕУ е процес кој се темели на заслуги

by Fokus 10:12
10:12

Еврокомесарот за буџет и администрација Јоханес Хан изјави дека Западен Балкан ѝ припаѓа на Европа и напорите на земјите од тој регион ќе бидат наградени.

Поврзани новости