Хакери го нападнале Избирачкиот список?

by fokus 14:17
14:17

Хакери го нападнале софтверот на ДИК и направиле промена во Избирачкиот список, велат неофицијално од СДСМ за НОВА.

Но, како што велат од партијата, овие промени нема никако да влијаат на состојбата на списокот и сите лица ќе можат да гласаат.

- Advertisements -

Инаку вчера неколку десетици лица се пожалија дека ги нема на списокот, а од Државната изборна комисија преку соопштение информираа дека имаат некаков технички проблем со страницата.

Поврзани новости