Хаџиристески: Ако снимките се точни, тогаш тоа е грозно

by Фокус 12:59
12:59

Aко снимките се точни, тогаш е грозно. Jас со ништо не заслужив еден таков разговор, вели поранешниот прв човек на ФФМ, Харлампие Хаџиристески, за Дојче веле по снимката во која се слушаат закани за неговиот живот.

– Многу непријатно е да слушнете такво нешто. Дури и не ми се верува дека политичари може така да разговараат. Ако сето тоа е точно, тогаш е грозно. Спортот треба да биде настрана од политиката. Јас со ништо не заслужив еден таков разговор. Бев коректен и со сите свои постапки се трудев да ја задржам автономијата на фудбалот далеку од влијанието на политиката. Но, изгледа, не можело така“, вели Хаџиристески.

- Advertisements -

На една од снимките, како што се тврди пред парламентарните избори во 2011-та во разговор меѓу Мартин Протоѓер и Миле Јанакиески, Протоѓер изразува незадоволство од ФФМ, зошто не се пуштени карти и упатува закани по живот.

Поврзани новости