Груевски сега најави зголемување на социјалната помош во јули

by Фокус 19:33
19:33

Премиерот Никола Груевски денеска најави дека социјалната помош ќе биде зголемена за пет отсто. Ова зголемување ќе стартува со исплата во јули 2016 година.

-Изминативе години откако сме на власт социјалната парична помош е зголемена за 62%. Со ова зголемување, социјалната парична помош ќе биде вкупно зголемена за 65%, изјави премиерот Груевски.

- Advertisements -

 

Поврзани новости