Груевски се појави во СЈО

by Fokus 12:43
12:43

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска се појави во продториите на Специјалното јавно обвинителство.

Како што претходно неофицијалнмо објавија медиумите, тој е повикан во својство на сведок за потребите на некоја од предистражните постапки кои во моментот ги води СЈО.

- Advertisements -

 

Поврзани новости