Груевски: Немам потреба да се бранам за набавката на мерцедесот

by Fokus 17:16
17:16

По изведувањето на доказите на обвинителството и на одбраната се докажа дека не сум го сторил делото за кое сум обвинет, истакна денеска поранешниот премиер, Никола Груевски.

-Практично сите докази и од нивна и од наша страна докажаа дека не сум виновен. Ценам дека не сум должен да ја изнесувам мојата одбрана, ценам дека за тоа нема потреба. Ги замолив моите адвокати да го формулираат овој мој став и да го поднесат до судот, рече Груевски.

Поврзани новости