Груевски на одмор во Турција на покана од Ердоган

by Фокус 13:33
13:33

Премиерот Никола Груевски со своето семејство се наоѓа на летен одмор во Република Турција, на покана на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган, а во времетраење од 10 дена, почнувајќи од 9 август, информираат од Владата.

Одморот ќе го помине на две места, едното во близина на Бодрум, другото во близина на Фетије, по половина од времето.

Поврзани новости