Груевски на насловна во Унгарија со одврзани лисици

by fokus 12:16
12:16

Поранешниот премиер на Македонија Никола Груевски се појави на насловната страница на водечкиот економски магазин во Унгарија , „ХВГ“.

Реклама за новиот број на магазинот „ХВГ“ со Груевски на насловната страница се појави на билборд во Будимпешта.

- Advertisements -

Во текстот се анализираат дипломатските односи на Унгарија откако прифати да го заштити Груевски, и како тоа ќе влијае на односите со ЕУ, односнот дека Унгарија се повеќе станува недоверлив сојузник.

Поврзани новости