Груевски: Добро е што судењето против мене почна, но зошто се одложува случајот „Поткуп“ за Заев

by Fokus 14:54
14:54

Денеска пред судот имав можност да се произнесам дека сум невин за случајот во општина Центар. Добро е што судскиот процес против мене конечно почна и се движиме во добра насока, изјави екс премиерот Никола Груевски, како еден од обвинетите за нередите во општина Центар во 2014 година.

Груевски кажа дека судскиот процес против него конечно почна, но тоа не се случило со судењето против премиерот Зоран Заев во случајот „Поткуп“.

- Advertisements -

Тој не сакаше да коментира дека еден од нивните советници во Центар признал вина и рече дека Лазаров можеби имал лични причини зошто тоа го сторил.

Поврзани новости