Груевски, азилантот без адреса, го има на унгарскиот избирачки список

by fokus 00:00
00:00

„Гласачот по име Никола Груевски е на Избирачкиот список. Името на гласачот, како и на возраст од 49 години, се совпаѓа со оние на поранешниот македонски премиер, кој избега во Унгарија, каде што доби азил “, се вели во текстот на 24.ху објавен пред неколку часа.

Според изворите на порталот, овој нов избирач на Избирачкиот список има лична карта од Петтиот округ, но нема адреса.

- Advertisements -

 

Поврзани новости