Мицкоски таинствен: Можеби имаме снимки за „Рекет 2“, можеби немаме

by fokus 21:25
21:25

Претседателот на ВМРО-ДПММЕ, Христијан Мицкоски во денешното интервју за Макфакс не сакаше да открие дали партијата поседува снимки за, како што го нарекоа, „Рекет 2“.

За тоа дали добил снимки за случајот „Рекет 2“ од осомничениот Зоран Милевски – Кичеец и дали можеби ги чува за пред изборите, Мицкоски не беше конкретен и рече:

- Advertisements -

„Можеби поседуваме, можеби не. Можеби ги чуваме за предизборито, можеби не.“

Поврзани новости