Груби не верува дека Асани би кренал рака на полицајка

by fokus

Не верувам дека Беќир Асани кренал рака, особено не на полицајка, изјави вечерва во гостувањето на Топ Тема Артан Груби, пратеник и сопратиец на Асани.

Груби додаде дека партијата нема да застане во одбрана на Асани, но и оти нема дабара одговорност од сопартиецот. Според Груби, одговорност, доколку ја има, треба да бара обвинителството.

Поврзани новости