Гранатиран театарот во Мариупол

by fokus

Властите во опколениот украински пристанишен град Мариупол денеска соопштија дека руските сили грантирале театар во кој се засолнувале „стотици“ цивили.

-Русија намерно го погоди Драмскиот театар, каде што се кријат стотици луѓе, соопштија локалните власти на Мариупол на Телеграм.

Поврзани новости