Градоначалникот на Росоман заразен со корона

by fokus 12:30
12:30

Градоначалникот на Росоман, Бранко Јанев на Фејсбук објави дека е позитивен на коронавирус.

-Ве известувам дека вчера правев тест за Ковид 19. Ги добив резултатите. Позитивен сум. Чувајте се и останете здрави, објави Јанев.

- Advertisements -

Поврзани новости