Градоначалничката на Арачиново Халими имала сообраќајна несреќа во Приштина

by Фокус

Градоначалничката на Арачиново, Миликије Халими, доживеала сообраќајна несреќа во Приштина за време на семејно патување.

Како што информираа на официјалната интернет-страна на Општина Арачиново, Халими претрпела мала телесна повреда.

Во сообраќајката се повредила и нејзината ќерка, меѓутоа таа е надвор од животна опасност.

Поврзани новости