Град Скопје уште не ги донирал парите од откажаната новогодишна прослава

by fokus 13:11
13:11

Град Скопје се уште нема одлучено каде да ги донира парите од откажаната новогодишна прослава, пишува Плусинфо.

-Каде ќе се донираат и на кој начин ќе одлучи Советот на Град Скопје, а седница се нема одржано изминативе неколку недели. Оваа одлука ќе се најде на дневниот ред на некоја од наредните седници, изјавиле од Градот.

- Advertisements -

Градот Скопје за прославата на Нова година на плоштадот планираше да потроши два милиони денари.

Поврзани новости