Грабеж на бензиска во Визбегово со калашников

by fokus 14:56
14:56

По полноќ во полиција е пријавен грабеж во бензиска пумпа „Макпетрол“ во скопско Визбегово.

Според полициајта две непознати лица со закана со автоматска пушка извршиле разбојништво над вработениот при што одземен е дневниот промет. Од МВР додаваат дека е извршен увид на местото на настанот и дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

- Advertisements -

Поврзани новости