Ѓорчев: Нема споредба помеѓу Трајановски и Шилегов

by fokus

Пред неколку дена се наврши една година од владеењето на Петре Шилегов како градоначалник на Скопје.

Граѓаните се со поделени мислења за неговото работење, а очигледно е дека опозицијата не е задоволна од раководењето на градот.

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, преку својот Твитер налог му порача на Петре Шилегов дека порфлил како прв човек на градот.

Поврзани новости