Гатузо: Кутроне е гладен? Не грижете се, во Милан ќе јаде многу

by fokus

Калчолигашот Милан синоќа ја оствари втората победа во групната фаза од Лигата на Европа против Олимпијакос со резултат 3-1. Тренерот на „росонерите“, Џенаро Гатузо, даде свој коментар за играта на неговиот тим.

„Дали Кутроне е гладен? Не грижете се, во Милан ќе јади многу. Тој играше со проблеми на мечот со Емполи и се уште се е опоравен потполно. Но, го ценам неговиот однос и чувството за игра на натпревар. На Чалханоглу му треба повеќе смиреност и доверба“, порача Гатузо.

Поврзани новости