Гаши прашува дали Ахмети и Мијалков тајно се сретнале за измените на КЗ

by fokus

Претседателот на Алтернатива Африм Гаши преку соопштение од неговата партија, јавно прашува дали имало тајна средба помеѓу Али Ахмети, Блерим Беџети и Сашо Мијалков на која се расправало за измените на Крвичниот законик.

-Кога сме кај средбите за измените на Кривичниот законик, имам уште едно прашање: Дали имале тајна средба во Општина Сарај помеѓу Али Ахмети, Блерим Беџети и Сашо Мијалков за усогласување на измените на Кривичниот законик? Која е улогата на Мијалков во овие измени?“ се вели во соопштението од Алтернатива.

Поврзани новости