На денешниот протест за малиот Алмир пред владата дел од демонстратнтие се качија на оградата за да го закачат албанското знаме на неколку места, но се откажаа. Сликата на обвинителот Љубомир Јовески, со црвена мета на челото, ја закачија на самиот влез од оградата.

До протестите дојде откако обвинителството одлучи делото да го преквалификува од убиство со умисла во тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот.

Томислав ГЕОРГИЕВ

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.