Снегот кој од вчера почна да врне заедно со минусните температури направи лизгалиште по скопските улици. Дел од граѓаните едвај чекаа да падне првиот снег оваа зима, додека дел кои паѓаа по улиците и скопскиот плоштад се молат побрзо да дојде пролетта.

Томислав ГЕОРГИЕВ

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.