ГАЛЕРИЈА: Ракометарите на европскиот шампион Вардар ја слават титулата на скопскиот плоштад

by Фокус 14:34
14:34

Неколку илјади граѓани ги пречекаа ракометарите на Вардар на скопскиот плоштад, кои пристигнаа во земјава откако викендов станаа европски шампион, победувајќи ги гигантите Барселона и ПСЖ на топ 4 турнирот во германски Келн.

И.М.

- Advertisements -

Поврзани новости