(ГАЛЕРИЈА) Коѕијас и Димитров на вечера во Охрид

by fokus 21:30
21:30

Грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕијас попладнево слета на аеродромот во Охрид, а вечерва е на работна вечера со неговиот македонски колега, Никола Димитров.

ФОТО: Томислав Георгиев

- Advertisements -

Поврзани новости