ГАЛЕРИЈА Илјада матуранти заиграа кадрил на скопскиот плоштад

by Фокус 12:47
12:47

На централниот скопски плоштад „Македонија“ денеска се оддржа традиционалната манифестација „Матурска парада 2018“, во чии рамки околу 1.000 матуранти точно на пладне го заиграа танцот кадрил. Погледнете ја атмосферата на настанот преку фотографиите на Томислав Георгиев.

Поврзани новости