На плоштадот Македонија се е подготвено за пречек на ракоментните херои од РК Вардар. Илјадници граѓани се во исчекување на пристигнување на ракометарите, а според последните информации шампионскиот авион ќе слета на скопскиот аеродром во 21:20 часот.

ФОТО: Томислав Георгиев

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.