Фото: Запалено возилото на поранешниот градоначалник на Прилеп

by Фокус

Автомобилот на поранешниот градоначалник на Прилеп, Сашо Пирганоски синоќа три часа по полноќ бил запален пред неговата семејна куќа. На објавените фотографии може да се забележи дека возилото било целосно уништено.

На местото на настанот излезе увидна екипа на прилепската полиција, додека возилото на територијалната противпожарна единица пристигна дури 30 минути после пријавувањето на пожарот.

Детали околу мотивите и можните извршители не се соопштени.

Фотографиите се на Револуционер.мк

Pirganoski-zapaleno-vozilo-1-1600x1200

Pirganoski-zapaleno-vozilo-3-1600x1200

Pirganoski-zapaleno-vozilo-1-1600x1200

Поврзани новости