(ФОТО) Црвена боја врз Јанкулоска и Груевски како симбол на крвта на Мартин

by Фокус

Денешниот протест заврши пред Владата каде со црвена боја беа бојадисани портрети од поранешниот премиер Никола Груевски и од поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска.

Претходно, демонстрантите со црвена боја го бојадисаа речиси целиот плочник на плоштад Македонија, каде што на прослава на изборна победа на ВМРО-ДПМНЕ беше убиен Мартин Нешкоски, а потоа владиниот врв се обиде да со скрие убиството.

vlA vlaa

Поврзани новости