ФОТО Се бараат оставки од сите инволвирани!

by Фокус

Предводник на протестот ќе биде мајката на Тамара, која не престанува да плаче. Родителите велат дека нема да дозволат и второто дете, кое има срцева мана да го убијат институциите, како што се случи со Тамара.

10869591_10206309899251535_5110271513270980240_o1534791_10206309901051580_2631369984940931176_o

 

Инаку пред малку директорката на Фондот за здравстевно осигурување, Маја Парнаџиева Змејкова, си поднесе оставка од функцијата, поради, како што рече, лични, човечки причини.

Поврзани новости