ФОТО: Протестантите тргнаа кон Министерството за здравство

by Фокус 12:25
12:25

Претходно оставка поднесе Директорката на Фондот за здравстевно осигурување, Маја Парнаџиева Змејкова, поради, како што рече, лични, човечки причини. Протестот на кој се бара одговорност за смртта на малата Тамара продолжува.

11026047_10206309943932652_3629969259819228307_o

- Advertising -

Сите кои протестираат извикуваат „Оставка“, со транспаренти „Животот на Тамара вреди помалку од патните трошоци на Силвана Бонева“, „Чекаат ли вашите деца за лекување“, „Сите сме Тамара“, и извикуваат и „Убијци, убијци“.

Поврзани новости