ФОТО: Протестантите стигнаа до Фондот за здравство

by Фокус

Во моментов протестот се одвива пред Фондот за здравство на платото пред „Мајка Тереза“.

Насобраните луѓе се гневни што институциите дозволија да згасне детски живот. по оставката на Маја Парнаџиева од Фондот, сега се бара оставка и од министерот Никола Тодоров.

Поврзани новости