Поранешната претседателка на Врховниот суд, Лидија Неделкова денеска присуствуваше на отворањето на новата зграда на Кривичниот суд.

Таа беше во првите редови, во друштво на актуелниот претседател на Врховниот суд, Јово Вангеловски, претседателот на Судскиот совет, Жарко Караџоски и јавниот обвинител, Љубомир Јовески.

ФОТО Томислав ГЕОРГИЕВ

 

 

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.