Грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коцијас беше расположен при слетувањето на скопскиот аеродром попладнево. Тој ги поздрави фоторепортери и присутните со симнување на капата која ја носеше.

ФОТО: Томислав Георгиев

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.