(ФОТО) Гори куќа во Лисиче, луѓето се на безбедно

by fokus

Пожар избувнал вечерва во куќа во населбата Лисиче спроти трговскиот центар. Луѓето кои живеат во куќата навреме ја напуштиле и се на безбедно.

Противпожарните екипи се на терен и пожарот е веќе локализиран да не ги зафати соседните куќи. Проблем во гаесњето прави електричната инсталација, а во моментов пристигнаа екипи на ЕВН да ја прекинат струјата во објектот.

Поврзани новости