(ФОТО) Демонстрантите пред Влада: Ние сме шарената ѕвезда на ЕУ

by Фокус 20:18
20:18

Откако беа пред ЕУ инфо центарот, демонстрантите дојдоа пред Владата на Република Македонија. По пат пееја „Шутка не ти бега Никола“, а пред Влада извикуваа „Не ве амнестираме“.

На булеварот „Илинденска“ пред Владата, беше нацртана ѕвезда и беше испишано „Ние сме шарената ѕвезда на ЕУ“, алудирајќи на „Шарената револуција“, како што ги нарекоа протестите.

- Advertisements -

Во моментов, граѓаните полека си заминуваат од пред Владата, со што завршува денешниот протест кој помина мирно и без никакви инциденти.

vlll

Поврзани новости