Фото: Делчевските средношколци денеска протестираа, добија поддршка од нивните баби и дедовци

by Фокус

Делчевските средношколци од гимназијата „Методи Митевски Брицо“ денеска излегоа на протести, за да кажат гласно „не“ на лошите реформи во образованието. Околу стотина од нив излегоа на улица со транспаренти во рацете, прашувајќи како сегашните министри се на тие функции, иако не полагале екстерно тестирање. Тие добија поддршка од своите баби и дедовци.

11083825_10206435567990786_4641630709621121718_n

10986814_10206435568710804_124406336632775949_n

10469484_10206435569750830_8615651294108080128_n

Поврзани новости