(ФОТО) Автомобил влета во заштитната ограда на Собранието

by fokus

Верижен судир на четири автомобили се случи вечерва на булеварот пред Собранието на Република Македонија. Како резултат на судирот едно од возилата влета и удри во оградата од Собранието, објави Независен весник.

Во инцидентот што се случи пред 20 часот, нема повредени и причинета е само материјална штета.

Увидот на полицијата е во тек.

Поврзани новости