Филипче: Носењето маска, време e да го третираме како дел од нашето секојдневие

by Fokus 11:10
11:10

Министерот за здравство, Венко Филипче уште еднаш ја потенцираше важноста за носењето на заштитна маска за време на пандемијата од корона вирусот.

Северна Македонија веќе седми месец се бори со опасната зараза, која направи големи проблеми во сите области во општеството.

- Advertising -

Носењето маска и почитувањето на другите мерки за заштита од Covid-19 се дел од нашето секојдневие. Време е да почнеме да ги третираме така.

Publiée par Венко Филипче sur Lundi 21 septembre 2020

„Носењето маска и почитувањето на другите мерки за заштита од Covid-19 се дел од нашето секојдневие. Време е да почнеме да ги третираме така“, напиша Филипче на својот профил.

Поврзани новости